آسانسور خودروبر

خانه    آسانسور خودروبر

احتمالاً در چند سال گذشته در برخی مراکز شهر آسانسور خودروبر را دیده‌اید! آسانسور خودروبر محرکی افقی و عمودی برای جابجایی خودرو است.
در این روزها، با افزایش تعداد ماشین‌ها در مناطق شهری که ترافیک‌های پررنگی را به وجود آورده‌اند، قطعاً با چالش‌های پارک کردن این همه خودرو مواجه هستیم.
آسانسورهای ماشین قابل استفاده در هر محیطی هستند؛ پارکینگ‌های طبقاتی، برج‌ها، آپارتمان‌ها، نمایشگاه‌ها و غیره. این آسانسورها ایمنی بالایی دارند و این تنها به دلیل نظارت های سخت گیرانه بر استاندارهای این آسانسورها می باشد. آسانسورهای خودروبر با انواع مختلف و ابعاد متنوع و با ظرفیت‌های مختلف ساخته می‌شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

آسانسور خودروبر چیست؟


آسانسور هیدرولیکی خودروبر یکی از نوآوری‌های اساسی در صنعت آسانسور سازی می باشد. این فناوری با بهره‌گیری از قوانین هیدرولیکی، به جابجایی و حمل خودروها از طبقه ای به طبقه ی دیگر کمک می‌کند. با افزایش روزانه جمعیت جهان و افزایش تعداد خودروها، نیاز به راه‌حل‌های مناسب برای حمل و نقل خودروها در ساختمان‌ها و پارکینگ‌ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

نحوه کار آسانسور خودروبر هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی خودروبر از جمله آسانسورهایی می باشد، که از قوانین هیدرولیک برای حرکت و جابجایی ماشین‌ها در آن استفاده شده است. این آسانسورها شامل یک سیلندر هیدرولیکی، یک پمپ هیدرولیکی، یک صفحه کنترل و ماشین‌آلات کنترلی هستند.
هنگامی که یک خودرو، بر روی آسانسور قرار می‌گیرد، پمپ هیدرولیک شروع به عمل می‌کند و مایع هیدرولیک را از مخزن مایع جمع آوری می‌کند و به سیلندر هیدرولیک می‌فرستد. این سیلندر هیدرولیکی دارای یک پیستون است که در داخل آن حرکت می‌کند.

وقتی که پیستون به بالای سیلندر حرکت می‌کند، خودرو نیز به بالا حرکت می‌کند. هنگامی که خودرو به موقعیت مطلوب رسید، صفحه کنترل به پمپ هیدرولیک دستور می‌دهد تا مایع را به مخزن برگرداند و خودرو در موقعیت مورد نظر خود قرار می‌گیرد.
برای انتقال خودرو به پایین نیز، پمپ هیدرولیک مایع را از مخزن جمع آوری کرده و به سیلندر هیدرولیک ارسال می‌کند. پیستون در این مرحله به سمت پایین حرکت کرده و خودرو را به پایین می‌برد.
در هر مرحله، صفحه کنترل کارکرد آسانسور را کنترل می‌کند و به پمپ هیدرولیک دستور می‌دهد تا مایع را به درستی جابجا کند و خودرو را در موقعیت مورد نظر قرار دهد.

قطعات آسانسور خودروبر هیدرولیکی

آسانسور خودروبر هیدرولیکی نیز مانند سایر آسانسورها، کارکرد خود را مدیون قطعات و تجهیزات داخلی خود است. از جمله قطعات آسانسور خودروبر هیدرولیکی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

پمپ هیدرولیک:

این قطعه به منظور وارد نمودن فشار مایع هیدرولیک در سیلندر استفاده می شود؛ پمپ هیدرولیک مایع را از مخزن جمع آوری کرده و به سیلندر هیدرولیک انتقال می دهد.

سیلندر هیدرولیک:

این قطعه از یک لوله ساخته شده که در داخل آن پیستون حرکت می کند، وظیفه سیلندر هیدرولیک ایجاد نیروی لازم برای جابه جایی خودرو به سمت بالا و پایین است.

صفحه کنترل:

این بخش مسئول کنترل عملکر آسانسور هیدرولیک می باشد؛ صفحه کنترل به پمپ هیدرولیک فرمان می دهد تا مایع را به درستی جا بجا کند، و به این ترتیب خودرو را در موقعیت مورد نظر قرار دهد.

 

ماشین آلات کنترلی:

قطعات این بخش شامل: سیستم های الکترونیکی و الکتریکی می باشد، که با هدف کنترل عملکرد آسانسور هیدرولیکی و اجزای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم هیدرولیک:

این سیستم شامل مایع هیدرولیک، شیرها و اتصالات و لوله ها می باشد، که مایع هیدرولیک را بین سیلندر و پمپ انتقال می دهند.

سیستم ایمنی:

این سیستم شامل سنسورها، سیستم ترمز، قفل ها و سایر دستگاه های امنیتی استف که برای اطمینان از ایمنی و جلوگیری از حوادث استفاده می شود.

سایر لوازم جانبی:

برخی تجهیزات جانبی در آسانسور هیدرولیکی خودروبر مورد استفاده قرار می گیرند؛ از جمله این لوازم سیستم ایمنی، سیستم آژیر و نور، سیستم اطفاء حریق و سیستم تهویه.

مزایای استفاده از آسانسور خودروبر هیدرولیکی

آسانسورهای خودروبر هیدرولیکی، به دلیل مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که دارند امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند، برخی از این مزایا شامل:


۱. قدرت بالا:

یکی از امتیازات این نوع آسانسور، قدرت قابل توجه آن است. آسانسور هیدرولیک خودروبر قادر است به راحتی خودروهای سنگین را جابجا کند.


۲. حمل خودروهای سنگین:

با داشتن قدرت بالا، این آسانسور قادر است خودروهای سنگین را با ایمنی و سرعت مناسب به طبقات مختلف ساختمان یا پارکینگ منتقل کند. این ویژگی برای ساختمان‌ها و پارکینگ‌هایی که نیاز به جابجایی خودروهای سنگین دارند، بسیار ارزشمند است.


۳. عملکرد پایدار:

استفاده از قوانین هیدرولیک و نیروی هیدرولیک، باعث عملکرد پایدار و قابل اعتماد این آسانسور می‌شود. عملکرد دقیق و مطمئن این آسانسور به خودروها اجازه می‌دهد به مقصد برسند.


۴. فضای کمتر مورد نیاز:

آسانسور هیدرولیک به دلیل سیستم خود، نیاز به فضای کمتری دارد نسبت به سایر آسانسورها. این ویژگی این نوع اسانسورها را از سایر نوع‌ها متمایز می‌کند.


۵. عمر طولانی:

با استفاده از قطعات با کیفیت و رعایت نکات نگهداری، این آسانسور می‌تواند برای مدت زمان طولانی و بدون مشکل خدمت کند.
در نتیجه، آسانسور هیدرولیک خودروبر با قدرت، قابلیت حمل خودروهای سنگین، عملکرد پایدار، فضای کمتر مورد نیاز و عمر طولانی، راه حلی بی‌نظیر برای نقل و انتقال خودروها در ساختمان‌ها و پارکینگ‌ها محسوب می‌شود.

قوانین و استاندارهای آسانسور خودروبر هیدرولیکی


آسانسور های خودروبر، همچون دیگر آسانسورها، دارای قوانین و استانداردهای خاص خود هستند که باید حتما در زمان نصب آنها رعایت شود. برخی از این قوانین و مقررات عبارتند از:

• ممنوعیت تعبیه آسانسور خودروبر به عنوان تنها راه رفت و آمد ماشین در پارکینگ ساختمان های تجاری، مسکونی و…
• تعیین تعداد مورد نیاز آسانسور برای هر ساختمان بر اساس محاسبات ترافیکی آن.
• الزامی بودن تعبیه ژنراتور برای سرویس دهی کامل آسانسور خودروبر.
• وجود راه های خروج، سیستم های اعلام حریق و…
• تعبیه فن های مکنده به منظور تخلیه گاز ها و…
• اتوماتیک بودن درب های کابین آسانسور و طبقات.
• داشتن سیستم تراز طبقه مجدد برای آسانسور حمل خودرو.
• استفاده از چشم الکترونیکی در ورودی کابین.
• قفل ایمنی در درب های آسانسور.
• عدم وجود لرزش و صداهای غیرعادی هنگام حرکت کابین.
• حضور وسیله مکالمه دو طرفه داخل کابین.
• داشتن زنگ خطر با باطری شارژی در کابین.

آسانسور خودروبر هیدرولیکی را از کجا تهیه کنیم؟

میزان حساسیت ایمنی آسانسورهای خودروبر بسیار زیاد است، از این رو بهتر است از مرکز معتبر اقدام به خرید و سفارش این آسانسورهای خودروبر هیدرولیکی کنید.
اسکاد لیفت مرجع تخصصی طراحی، تولید و نصب انواع آسانسورهای هیدرولیکی در ایران می باشد.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در اسکاد لیفت تماس بگیرید.

قیمت آسانسور خودروبر هیدرولیکی

قطعاً نمی‌توان قیمت واحدی برای آسانسورهای حمل خودرو تعیین کرد! هر آسانسور با توجه به امکاناتی که دارد، قیمت گذاری می‌شود. امکاناتی که در قیمت گذاری آسانسور خودروبر تأثیر گذار است شامل مواردی مثل ظرفیت، ابعاد کابین، امکانات اضافه، کیفیت فلزات به کار رفته، نوع سیستم جابه‌جایی، و نوع کاربری می‌شود. نصب و اجرای آسانسورهای ماشین بر دارای مراحل مختلفی است که هر کدام قیمت مربوط به خودش را دارند.

هزینه‌های اصلی مراحل مختلف اجرای آسانسور عبارت‌اند از:
۱. آماده سازی چاهک
۲. پیاده سازی اجسام آهنی
۳. نصب ریل و درب اتوماتیک
۴. نصب پنل، سیستم کنترل و برق

 

ما در مجموعه اسکاد لیفت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

ارتباط با کارشناسان و مشاوره رایگان